• Svet exotických rastlín

Pitahaya - ako jesť

Ovocie pitahaya, alebo často aj dragon fruit po slovensky dračie ovocie, je plodom kaktusu Hylocerous. Podobné plody prináša viacero druhov kaktusov, u nás je najdostupnejší červený plod s bielou dužinou. Existujú aj plody s červenou dužinou, prípadne žlté plody. Dužina sa vyjedá aj s drobnými čiernymi semenami, ktoré pri jedení nevadia. Chuť plodov pitahaye je nevýrazná mierne sladkastá. Plod môžeme skladovať po kúpe niekoľko dní aj pri izbovej teplote. Plody pitahaya môžeme dnes kúpiť vo väčšine supermarketov, cena plodov je však pomerne vysoká, až niekoľko euro za kus.

Pitahaya ako jesť

Dekoratívny plod pitahaye

Pitahaya ako jesť

Plod pitahaya rozrežeme na polovicu

Pitahaya ako jesť

Dužina obsahuje drobné čierne semienka, ktoré pri jedení neprekážajú, z nich si môžeme jednoducho vypestovať nenáročný "kaktus".

Pitahaya ako jesť

Dužinu vyjedáme lyžičkou, prípadne môžeme olúpať šupku a použiť do ovocných šalátov.

Pitahaya ako jesť

Ak dužinu vyberieme lyžičkou, prázdnu šupku môžeme využiť ako efektnú misku na servírovanie ovocného šalátu.Mohlo by Vás zaujímať:


Prečítajte si ako jesť ďalie exotické ovocie

Prečítajte viac informácií o pitahay


  • Svet exotických rastlín

  • Citrusár.sk

  • Všetko o citrusoch

Exotické ovocie

Tropické ovocie

Všetky informácie o pestovaní rôzneho exotického ovocia

Prečítajte si ako si vypestovať a starať sa o subtropické a tropické ovocné rastlinky. Základné popisy, botanické zaradenie a mnoho ďalších užitočných informácií.

Čítajte viac

Ostatné rastlinky

Exotická zeleninna

Ostatné exotické úžitkové rastliny a informácie o ich pestovaní

Okrem informácií o exotickom ovocí sa na stránkach citrusár.sk dočítate mnoho zaujímavých informácií o ostatných teplomilných rastlinách, ako sú zelenina, koreniny, bylinky a ďalšie.

Čítajte viac

Pridajte sa k nám:

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach