• Svet exotických rastlín

Pažítka (Allium schoenoprasum L.)

Pažítka

Pažítka, alebo aj cesnak pažítkový patrí k ďalšej nenáročnej a veľmi vďačnej bylinke resp. zelenine. Je to viacročná rastlina, rastie v trsoch. Pod zemou nájdeme drobné biele cibuľky, z ktorých vyrastajú duté lístky, ktoré používame ako korenie. Množíme výsevom semien, alebo oddeľovaním cibuliek. Vysievame na jar do výživného substrátu, pažítka má rada vlhkú zeminu a pestujeme ju skôr v polotieni, ako na priamom slnku. Listy režeme podľa potreby, snažíme sa rezať pri zemi. Po výseve kvitne pažítka až v druhom roku pestovania.

Pažítka

Kresba pažítky z diela Zorn, J., Oskamp, D.L., Vervolg op de Afbeeldingen der artseny-gewassen met derzelver Nederduitsche en Latynschebeschryvingen, vol. 1: t. 30 (1813); Zdroj: plantgenera.org

Pažítka

Kvitnúca pažítka

Pestovanie a využitie pažitky


Mohlo by Vás zaujímať:


Prečítajte si o ďalších bylinkách a možností ich pestovania  • Svet exotických rastlín

  • Citrusár.sk

  • Všetko o citrusoch

Exotické ovocie

Tropické ovocie

Všetky informácie o pestovaní rôzneho exotického ovocia

Prečítajte si ako si vypestovať a starať sa o subtropické a tropické ovocné rastlinky. Základné popisy, botanické zaradenie a mnoho ďalších užitočných informácií.

Čítajte viac

Ostatné rastlinky

Exotická zeleninna

Ostatné exotické úžitkové rastliny a informácie o ich pestovaní

Okrem informácií o exotickom ovocí sa na stránkach citrusár.sk dočítate mnoho zaujímavých informácií o ostatných teplomilných rastlinách, ako sú zelenina, koreniny, bylinky a ďalšie.

Čítajte viac

Pridajte sa k nám:

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach