• Svet exotických rastlín

Výživa citrusov

Ďalším veľmi dôležitým faktorom, ktorý rozhoduje o našej úspešnosti pestovania je výživa citrusov. V obmedzenom priestore nádoby je pestovateľský substrát len prostredím pre rast koreňov, ale obsah živín je obmedzený, preto nesmieme zabúdať na použitie vhodnej výživy a citrusy pravidelne prihnojovať. Samozrejme najvhodnejšie sú biologické hnojivá, ale v bytových podmienkach môžeme používať aj priemyselné kombinované hnojivá. Okrem základných prvkov NPK nesmieme zabúdať na mikroelementy, ktorých nedostatok spôsobuje rôzne >fyziologické poruchy rastu citrusov. Hlavne pri citrusoch sa prízvukuje dostatok železa (ktorého nedostatok spôsobuje chlorózu - svetlé fľaky na listoch), ale je to len jeden z mikroelementov, ktorých vyvážené množstvo vedie k zdravému rastu našich rastlín.


Počas vegetačného obdobia používame hnojivovú zálievku pravidelne (cca. každých 10 dní). Pre citrusy je vhodné aj použitie listových hnojív. Počas vegetačného kľudu cez neskorú jeseň a zimu hnojenie vynecháme úplne. Pred zimou sa odporúča použitie hnojív s vyšším obsahom draslíku, aby sme docielili vyzretie mladých letorastov, ktoré potom lepšie prezimujú.

Hnojenie citrusov

Počas sezóny nezabúdame pravidelne prihnojovať napr. plnými tekutými hnojivami.

Ad
  • Svet exotických rastlín

  • Citrusár.sk

  • Všetko o citrusoch

Exotické ovocie

Tropické ovocie

Všetky informácie o pestovaní rôzneho exotického ovocia

Prečítajte si ako si vypestovať a starať sa o subtropické a tropické ovocné rastlinky. Základné popisy, botanické zaradenie a mnoho ďalších užitočných informácií.

Čítajte viac

Ostatné rastlinky

Exotická zeleninna

Ostatné exotické úžitkové rastliny a informácie o ich pestovaní

Okrem informácií o exotickom ovocí sa na stránkach citrusár.sk dočítate mnoho zaujímavých informácií o ostatných teplomilných rastlinách, ako sú zelenina, koreniny, bylinky a ďalšie.

Čítajte viac

Pridajte sa k nám:

Nájdete nás aj na sociálnych sieťach

Ad